Toplumsal medya profesyonelleri için en iyi Google Chrome eklentileri

Büyük seviyede vakit ve iş tasarrufu elde eden Chrome eklentilerini toplumsal medya yöneticileri için derledik. Son birkaç ay içinde değişen ve yeni eklenen Chrome eklentileriyle alışkanlıklarınızı değiştirmeye ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeye başlayın.

1-LastPass:

Toplumsal medya pazarlamacılarının, çoğu zaman ekip üyelerine şifrelerini söylemeden bir hesaba erişimi paylaşması (Toplumsal ağ, SEO aracı, Google Analytics, WordPress vb.) bununla beraber bazı problemleri getirebiliyor.

Devamlı gizyazı değişiklik yapmak, tekrardan ezberlemek ya da güvensiz bir yere yazmak zorunda kalmak yerine LastPass kullanabilirsiniz. LastPass, şifrenizi paylaşmadan ekip arkadaşlarınızın hesaplara erişimine olanak tanır.

2-OneTab:

Birçok toplumsal medya yöneticisi mükemmel içerikler üretmek için dönemin büyük dilimini birçok değişik internet sayfasında geçiriyor. Averaj bir iş gününde; mailler, haberler, makaleler, videolar ve öteki internet sayfaları derken en iyi ihtimalle 5-10 sekme aynı anda kullanılıyor. Sekmeler içinde kaybolmayı, her şeyin birbirine karışmasını önlemek için OneTab eklentisini kullanmanız kafi.

2-OneTab

Oldukça sayıda sekme açıkken OneTab eklentisine tıklamanız, tüm sekmeleri tek bir sekme altında toplayacaktır. Ek olarak Google Chrome içinde belleğin % 95’inden tutum edebilirsiniz.

3-Hootlet

Hootlet, öteki eklentiler benzer biçimde zamandan tutum edeceğiniz bir toplumsal medya yayıncılık aracıdır. Toplumsal ağlar üstünde web sayfası paylaşmanıza olanak tanır. Hootlet’in aslolan güzel yanı, toplumsal ağlarda yapacağınız paylaşıma kendi mesajınızı ekleyebilmeniz… Uzantıyı ilave ederek toplumsal medya mesajlarını düzenleyebilir, görüntüleri ekleyebilir ve bu tarz şeyleri planlayabilirsiniz.

3-Hootlet

4-Pinterest Pin It Button:

Pin It Button, tarayıcınızın üstündeki ufak “p” logosu ile Pinterest üstünde paylaşabileceğiniz şeyleri hatırlatır. Paylaşırken açıklamaları düzenleyebilir, kendi metinlerinizi oluşturabilirsiniz.

4-Pin It Button

5-RiteTag Social Media Optimizer:

Belirli bir etkinlik ya da kampanya için kullanmanız ihtiyaç duyulan hashtag ne olmalı acaba? Mesajınıza kıymet katacak bir hashtag ekleme mevzusunda RiteTag desteğinize koşuyor. Bir günde 10-20 tweet atıyorsanız, etiketleri karşılaştırmak ve incelemek vakit kaybı olacaktır. RiteTag uzantısı toplumsal medya içeriklerinizde kullanacağınız etiketlerin analizini sağlıyor.

5-RitaTag

6-Rapportive:

Toplumsal medya profesyonelleri Twitter, Feysbuk, LinkedIn ve öteki toplumsal ağlar üstünde oldukca etken olsa da, gene de etkileşimleri kaçınılmaz halde e-posta içinde olur. Birisi size e-posta gönderdiğinde, Rapportive, Gmail hesabınızda onların bilgilerini topluyor olacak. Hemen sonra kolayca LinkedIn’de bir şahıs olarak ekliyor yada Twitter üstünden takip edilebiliyor olacaksınız.

6-Rapportive

7-MozBar:

Arama motoru optimizasyonu yada SEO, başarıya ulaşmış içerik pazarlamanın büyük bir parçasıdır. MozBar eklentisi ile, Google aramalarında “Page Authority” ve “Domain Authority” detaylarını görebilirsiniz. Ek olarak “Sayfa Analizleri”ni tıklayarak, herhangi bir içeriğe gelen bağlantıların listesini alabilirsiniz.

7-MozBar

8-Check My Links:

Markanız için yeni bir blog yazısı oluşturdunuz. Derhal Feysbuk ve Twitter üstünden paylaşıyorsunuz. Sonrasında ilk yorumu alıyorsunuz: “İkinci paragrafta bağlantı bozuk.”

8-Check-My-Links

Check My Links uzantısı, tüm bağlantılarınızı denetim eder. Eğer içeriğinizi paylaşmadan ilkin bağlantınızı denetlemek isterseniz, hatalı kısımlar kırmızıyla vurgulanır.

9- Page Analytics by Google:

Her internet sayfası sahibi ya da müşteriler, sitenin etkileşim rakamlarını bilmek ister. Hepimiz bu sayıları öğrenmek için teknik bilgiye haiz değildir. İşte buna gerek kalmadan, ziyaretçilerinizin hangi bağlantılara tıkladığını rahat düzeyde görmek istiyorsanız bu uzantıyı ekleyebilirsiniz. Bu eklenti ile etken sayfa ziyaretçileri hakkında data, sayfa görüntüleme sayısı, derhal çıkma oranı hakkında data alabileceksin.

9-Page Analytics by Google

10- Hangouts:

Toplumsal medya yöneticilerinin devamlı online ve kontakt halinde olmaları kaçınılmaz oluyor. İş arkadaşları ya da müşteriler ile iletişimi neredeyse 7/24 oluyor. Google Hangouts eklentisi ile Gmail gelen kutunuza gerek kalmadan sohbete devam edebilmeniz mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir