Feysbuk satın almış olduğu face swap uygulaması ile Snapchat’e rakip oluyor

Son zamanlarda sanki tüm toplumsal ağlar bir ötekinin özellikleriyle yarışıyor.

Daha ilkin Instagram açmış olduğu canlı video özelliği ile Snapchat’e yaklaşmıştı. Şimdi sıra Snapchat’in popüler özelliği face swap‘a rakip olmaya niyetlenen Feysbuk’ta!

Şu an face swap’in görmüş olduğu ilgiyle ilgili harekete geçmek isteyen Feysbuk bu konudaki en popüler uygulama olan Masquerade’i satın aldı.

Uygulama Snapchat’’in yüz filtreleriyle benzer şekilde çalışıyor. Ve yüzünüzü gözlükler ya da korsan şapkalarıyla süslemenizi sağlıyor. Fakat bu uygulama ününü, yüzünüze gerçek zamanlı olarak başkasının yüzünü entegre edebildiğiniz face swap özelliğine borçlu.

Masquerade ne kadara satın alındığını açıklamazken, bloglarında bir izahat yaptılar: “Feysbuk’la gücümüzü birleştirmekten ve teknolojiyi daha oldukca kişiye ulaştırmaktan coşku duyuyoruz.”

Feysbuk ise “Masquerade bir video için dünya genelinde görsel teknolojisi olan  fantastik bir uygulama yapmış oldu. Masquerade’i ekibimize dahil etmekten ve Feysbuk video deneyimini arttırmaya devam etmekten coşku duyuyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

Bu da oldukca yakında Feysbuk uygulaması üstünden selfielerinizi süsleyebileceğiniz anlamına geliyor. Haber kaynağında daha çok acayip Face swap görseliyle karşılaşmaya hazır olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir