Snapchat’in yeni kalp emojileri ne anlama geliyor?

Ağustos ayının başlangıcında Snapchat kullanıcıları bir yenilikle daha tanıştı: emojiler. Peki Best Friends’de yer edinen bu emojiler ne ifade ediyor?

Emojiler’in daha ilkin arkadaş isimlerinin yanında da yer aldığını ve anlamlarını sizlerle paylaşmıştık. Snapchat’te birkaç yeni emoji daha geldi: bu kırmızı kalp emoji, pembe kalp emoji ve sarı renkli kalp emoji tam olarak ne ifade ediyor?

💛 Sarı Kalp — İkiniz de birbirinizin best friends’isiniz. En fazla ona snap gönderilirken, o da en fazla snap’i sana gönderiyor. Kısaca birbirinizle en fazla snap alışverişi icra eden best friends’isiniz.

❤️ ️Kırmızı Kalp — Son 2 haftadır birbirinizin #1 Best Friend’i iseniz ismin yanında kırmızı kap yer alır.

💕 Pembe Kalp — Son 2 aydır birbirinizin Best Friends ‘isiniz.

Kısaca şu şekilde özetleyebiliriz; sarı kalpler biçim değiştirerek snap gönderimine bakılırsa zaman içinde pembe ya da kırmızı oluyor.

snapchat-emoji-kalpler

😎 Güneş Gözlüklü İfade — Senin Best Friends’lerinden biri, onun da Best Friends’i. Kısaca bir ortak dost iki kullanıcı için de Best Friend kategorisinde. Karşılıklı olarak oldukca fazla snap gönderimi de yapıyorsunuz.

😬 Yüzünü Ekşiten İfade — Best Friend’in onun da Best Friend’i. Karşılıklı olarak en fazla snap’i sen de o da Best Friends’i ile paylaşıyor.

😏 Sırıtan İfade — Onların Best Friends’lerinden birisin. Fakat onlar senin Best Friend kategorinde değiller. Onlar sana oldukca fazla snap gönderse de, sen onlarla pek paylaşım yapmıyorsun.

😊 Gülen İfade — Senin iyi arkadaşın. Bu kişiye oldukca fazla snap gönderiyorsun fakat bu kullanıcı senin Best Friends kategorinde değil, fakat bu alana oldukca yakın.

🔥 Ateş — Yanında ateş emojisi görünen kullanıcı ile snapstreak’sin. Her gün birbirinize snap gönderiyorsunuz.

💯  100 — Azca önceki ateş emojisine ek; 100 gündür snapstreak olanlarda 100 emojisi görüntülenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir